Książka z marzeń

Kilka miesięcy temu powstała wyjątkowa książka. Książka stworzona z myślą o dzieciach, których codzienność jest trudna, wypełniona bólem, strachem, samotnością. Gdy ma się kilka lat, a bagaż doświadczeń dorosłego człowieka łatwo można zwątpić w sens marzeń. Łatwo przestać wierzyć.

Pewnego dnia Monika Jędrzejewska – Wiergiles z Wydawnictwa Sofijka, wpadła na genialny pomysł. Postanowiła stworzyć książkę z bajkami i wierszami, które będą dawać dzieciom nadzieję. Znalazła 31 autorów, 26 ilustratorów, 8 redaktorów i korektorów. Wszyscy pracowali za darmo. Wszyscy poczuli i uwierzyli, że ta książka jest bardzo potrzebna, że musi powstać. Pieniądze na druk zostały zebrane przez portal wspieram.to. I udało się! W czerwcu 2017 roku książka trafiła szpitali, domów dziecka, do rodzin zastępczych.

Dzieci poznały fantastycznego Smoka Onufrego i dziewczynkę, która dzięki sympatycznej rodzinie kretów dowiedziała się, jak ważne jest, aby mieć się do kogo przytulić. A także Pająka Stefana, który pokazał, że warto marzyć, nawet jeśli te marzenia wydają się być zupełnie nierealne. Książka Gwiezdne Marzenia zamknęła na swoich stronach piękne, bardzo optymistyczne i mądre historie. To wyjątkowa książka, ponieważ powstała z marzeń i wiary w moc słów. Warto ją mieć na swojej półce.

IMG_3867IMG_3870IMG_3877IMG_3881IMG_3872IMG_3860

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s