plany na przyszłość

Jako dzieci chcieliśmy jak najszybciej być dorośli. Świat dorosłych jawił się jako coś niesamowitego, pełnego możliwości. Jako dorośli często myślimy o tym, że chcielibyśmy nigdy nie dorosnąć… ot taka ironia 🙂

Kasia od dawna już marzy od dorosłości. Kasia wie, że będzie miała dzieci. Wie, jak i czym będzie je karmić. Wie. Ma zaplanowane. Kasia chce być mamą. Jakiś czas temu w samolocie zapytała mnie, czy pilot może mieć dzieci. Ucieszyła się, gdy usłyszała, że może pilotować samolot i być mamą:-)

Po wizycie u mojej siostry, która dwa tygodnie temu urodziła Maję, Kasia zadała mi pytanie dlaczego Maja śpi tak daleko od rodziców. Po mojej, wydawać by się mogło logicznej odpowiedzi stwierdziła, że ona tego dziecku nie zrobi. – Mamo, moje dzieci będą spać ze mną, przytulone do mnie.

Dziś była ciekawa czy jak dorośnie to czy może mieszkać sama? Powiedziała, że będzie miała swój dom. Że będzie tęsknić, ale możemy ją odwiedzać. Ucieszyła się na tą myśl. W drodze do przedszkola planowała swoje samodzielne mieszkanie i kupno samochodu.
– Mamo ile kosztuje samochód, bo zastanawiam się czy kupić, jak już będę sama mieszkać.

Na mojej twarzy pojawia się uśmiech. Jednocześnie pojawiają się pytania: ale jak to? moja mała istotka chce być dorosła? Beze mnie? Przecież…
Wtedy uświadamiam sobie, że jest dobrze. Moje dziecko nie chce przecież uciec. Ona chce być samodzielna i nie boi się tej samodzielności.Chce być dorosła, ale jak to sama mówi: – jeszcze nie teraz mamo, kiedyś. Te słowa zawsze uspokajają spanikowane serce matki. Serce, które tak niedawno po raz pierwszy słyszało bycie drugiego serca, a teraz patrzy jak to pięcioletnie serce planuje swoją przyszłość.

Gabi przysłuchując się dzisiejszej rozmowie z lekkim niepokojem spytała:
– Mamo, ale ja chcę z wami mieszkać, dobrze? Nie chcę sama. 🙂

2 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s