Zaczarowane Wzgórze

Niespiesznie, bez uczucia, że coś trzeba. W zgodzie z naturą. W zgodzie z sobą. Zachwycając się każdą chwilą i ciesząc się z drobiazgów. Gdzieś za dużym, gwarnym miastem, w otoczeniu miliona odcieni zieleni, jest miejsce, z pięknymi ludźmi, pięknymi zwierzętami, pięknymi uczuciami.

Trafiliśmy do miejsca, gdzie wszystko było na swoim miejscu, tak jak być powinno. Bez nadęcia. Bez udawania. Bez pośpiechu.  Ciepło, gościnność i szczery śmiech pani Małgosi, niesamowita empatia, zrozumienie zwierząt, otaczającej przyrody i bijące ciepło Pani Basi. Dwóch kobiet, które tworzą Zaczarowane Wzgórze.

Konie, na których widok serce zaczyna bić szybciej, które  swoim wyglądem zdradzają pewną tajemnicę tej zaczarowanej krainy. Sekret, który w swej prostocie jest niemal banalny. Konie na Zaczarowanym Wzgórzu są kochane, szanowane, doceniane. Wiara w naturalne jeździectwo sprawia, że z myślenia o narzuceniu swojej woli zwierzętom idziemy w stronę współpracy i zrozumienia. Koń przestaje być narzędziem, staje się przyjacielem, któremu nie ma potrzeby wpychać między zęby wędzidła.

Zaczarowane Wzgórze powstało by podążać za dzieckiem, za jego naturalną ciekawością,  potrzebą zrozumienia i poznawania świata. To miejsce, gdzie tacy ludzie jak my są rzadkością ponieważ stałymi gośćmi w zaczarowanym miejscu są dzieci.  Podczas naszego pobytu trwał biwak dla dzieciaków. Pani Magda, wulkan energii, optymizmu i nieukrywanej radości z każdej zabawy z biwakowiczami, kupiła nasze dzieci kilkoma pierwszymi zdaniami, którymi nas przywitała. Kojenie dni dziewczyny spędziły bawiąc się w podchody, poznając konie ich zwyczaje, na konnych wycieczkach do lasu,  opiece nad kozami, kurami, gęsiami i świnkami morskimi, konstruowaniu maszyny powiększającej i bitwie na mokre gąbki. To był ich czas. My na leżakach, z kubkiem kawy i kawałkiem pysznego ciasta oddawaliśmy się gapieniu na Beskid Wyspowy i beztroskę dzieci.

Zaczarowane Wzgórze to marzenie, które trwa i które z powodzeniem wciąga w magiczny świat każdego, kto je odwiedzi. Obłędna kuchnia sprawia, że zaspokojone zostają wszystkie zmysły. Przez kilka dni pobytu w tym niezwykłym miejscu, poczuliśmy się niesamowicie dobrze. Doświadczyliśmy wspaniałej gościnności, odpoczywaliśmy z całych sił i co najważniejsze, odkryliśmy to, co już od jakiegoś czasu czuliśmy. Relacja między człowiekiem i koniem może wyglądać  pięknie. Może być mądra i dobra. Tak jak całe Zaczarowane Wzgórze, które ma w sobie potężną dawkę pozytywnych myśli, emocji i ciepła.

http://www.wzgorze.eco.pl

IMG_6758IMG_6662IMG_6664IMG_6554IMG_6531IMG_6499IMG_6415IMG_6411IMG_6491IMG_6480IMG_6598IMG_6640IMG_6518IMG_6557IMG_6747IMG_6744IMG_6712IMG_6629IMG_6579
IMG_6654

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s